ĎAKUJEME!!!

ĎAKUJEME!!!

Príbeh

 

„Deti sú naše najväčšie poklady, pre ktoré sme ochotní urobiť čokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek. Obzvlášť vtedy, keď bojujú so zákernou chorobou, ktorá v nás vyvoláva strach a beznádej. Na to, aby sme mohli vykonať veľké činy, ktoré môžu zachrániť ľudský život, však niekedy stačí paradoxne veľmi málo. Stačí chcieť pomôcť!“  
(Miro Bilík, zakladateľ občianského združenia a držiteľ ocenenia Filantrop roka 2013).


Občianske združenie Deťom pre život bolo založené v roku 2009 rodičmi a priateľmi, ktorých sa onkologické ochorenie osobne dotklo. Postupne sa k nim pridali aj ďalší  rodičia z celého Slovenska.

Organizujeme rekondičné pobyty pre malé deti s rodinami, pravidelné odbery krvi pre oddelenia detskej onkológie, športové podujatia, pomáhame materiálne a finančne oddeleniam detskej onkoĺogie….

Chorobou v rodine a vzhľadom na to, že sme športovci telom aj dušou, máme založený 10 rokov cyklistický klub a organizujeme rôzne športové akcie,  rozbehli sme medzinárodný  cyklistický projekt NA BICYKLI DEŤOM  a chceme pomáhať týmto malým bojovníkom.

Veríme že sa radi do nášho projektu zapojíte a prispejete na dobrú vec, či už finančne, alebo inou formou.

Ďakujeme !

 

Prešli 1057 km na bicykli ako dôkaz, že bojovať s rakovinou u detských pacientov sa oplatí!
Do pedálov šliapali aj Jaro Bekr, Ivan „Tuli“ Vojtek, Peter a Pavol Hochschornerovci, Filip Šebo, Miroslav Lažo, Peter Podhradský, Peter Čambor či Michaela Čobejová.

          OZ Deťom pre život zorganizovalo už 6. ročník projektu Na bicykli deťom. Cieľom charitatívnej cyklojazdy bolo ukázať, že bojovať s onkologickým ochorením má zmysel, o čom svedčí aj viac ako 70% úspešnosť liečby malých onkologických pacientov. Účastníci pelotónu spolu s viacerými tvárami z kultúrneho či športového života prešli od 6.6. – 13.6. z Novej Sedlice až do Bratislavy 1057 km. K pelotónu sa na rôznych úsekoch v rámci Slovenska pridávala aj široká verejnosť. Počas 8 dní prešiel cyklistický pelotón 237 miest a obcí po celom Slovensku. Mnohé z nich sa do projektu aktívne zapojili, nielen finančne, ale pripravili pre cyklistov kultúrny program či pohostenie. Okrem viacerých základných a materských škôl navštívili cyklisti a obdarovali deti na onkologických oddeleniach v nemocnici v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. "Veľmi si cením prácu lekárov, ale hádam mi odpustia. Prajem si totiž, aby lekári na detských onkologických oddeleniach  boli bez práce, aby nemali koho liečiť," vyslovil svoje veľké želanie herec Ivan "Tuli" Vojtek.


          Súčasťou charitatívnej cyklojazdy bola aj verejná zbierka, na základe ktorej občianske združenie organizuje rekondičné a relaxačné pobyty pre detských onkologických pacientov, pomáha finančne a aj materiálne oddeleniam detskej onkológie či poskytuje individuálnu prepravu pacientov zo sociálne slabších rodín. Tento rok sa podarilo vyzbierať neuveriteľnú sumu 47 750€. "Som veľmi rád, že som mohol byť pri tom. Skvelí ľudia, výborná atmosféra a úžasný pocit, že dokážeme tým deťom aspoň takto pomôcť," vyjadril svoje pocity po dojazde do Bratislavy Jaro Bekr.


           OZ Deťom pre život mohlo vďaka projektu Na bicykli deťom a dražbe dresov, ktoré venoval ŠK Slovan Bratislava, taktiež finančne prispieť mladým športovcom na účasť na júnovej Onkolympiáde v poľskom Wroclave. Slovensko na nej reprezentovalo 6 športovcov s rovnakým osudom. Nielen, že dokázali poraziť onkologické ochorenie, ale vybojovali spolu 11 medailí. "Keď sme s projektom začínali, ani som nedúfal, že sa dostaneme až sem. Že z roka na rok nás bude podporovať viac ľudí a bude sa nám dariť malým bojovníkom takto pomáhať. Ďakujem každému jednému, kto nás počas posledných šiestich rokov podporil. Dáva nám to silu ísť ďalej," načrtol budúcnosť projektu Miroslav Bílik, zakladateľ OZ Deťom pre život.